Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.25.05.12

Секрети дитячого малюнкуДіти полюбляють малювати. Вони із задоволенням залишають  відбитки долоньок на папері, малюють олівцями й фломастерами, фарбами й крейдами, маминою губною помадою, що опинилася попідруч...
Які почуття викликають у нас, дорослих, дитячі малюнки? Розчулення, радість, здивування, нерозуміння... Нам подобаються яскраві , ні на що не схожі кумедні картинки. Але ми ніяк не можемо з'ясувати, чому дитина саме тмк вибирає кольори, чому раптом у чоловічка відсутні вуха або рот і що намагався сказати малюк, коли намалював  тата "у відрядженні", зобразивши його на зворотньому боці аркуша.
Психологи завжди аналізують дитячі малюнки. Адже саме дитяча творчість інформує фахівців про внутрішній світ дитини, відповідає на ті запитання, на які малюк сам ще не в змозі відповісти. Але ж батьки - найкращі психологи для своєї дитини. Вони не просто помічають важливі дріб'язки, але й можуть порівняти особливості поведінки, найменші деталі й те, як  це відбивається в дитячому малюнку.
Із чого починати? Починаймо з вибору того малюнка, який ми будемо вивчати й аналізувати. Добре якщо він буде виконаний на звичайному альбомному аркуші. Краще, щоб дитина малювала олівцями, тоді матимемо більше інформації для аналізу.
Чи потрібно давати дитині завдання або можна інерпретувати ті малюнки, які є? Сьогодні ми домовимося, що інтерпретувати ті малюнки,  які дитина малювала не для тесту, а "просто так". Хоча існує чимало  рисункових  тестів, коли дітям пропонують спеціальне завдання: намалювати людину, свою родину, неіснуючу тварину тощо.

Ми спробуємо розібратися в секретах дитячого малюнку на сторінках нашого блогу.