Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.17.05.12

Як зберегти і зміцнити стоматологічне здоров'я дошкільнятУ дошкільний період відбуваються значні зміни в ротовій порожнині дитини:
1. Відбувається прорізування тимчасових зубів (до 2.5 – 3 років), їх активне функціонування та підготовка до зміни (з 5.5 – 6 років).
2. Відбувається формування тимчасового прикусу і підготовка до зміни прикусу на постійний, формуються навички догляду за порожниною рота.
3. Виникають звички та пріоритети (харчові, поведінкові).
4. Можуть виникати стоматологічні захворювання (карієс, захворювання слизової оболонки порожнини рота, пародонту, ортодонтична патологія – порушення прикусу).
Що потрібно знати щодо догляду за порожниною рота дитини?
У малюка має бути правильно підібрана власна зубна щіточка та зубна паста. Засоби догляду за порожниною рота обирають з урахуванням віку дитини, особливостей розвитку порожнини рота, ризику карієсу. Стосовно вибору зубної щіточки та пасти слід порадитися з лікарем-стоматологом. Зубну щітку слід замінювати кожні три місяці.


Догляд за порожниною рота дитина має здійснювати під наглядом дорослого двічі на день – після сніданку і перед сном. Процедура догляду має включати наступні етапи:
Перед чищенням зубів слід ретельно вимити руки з милом, ополоснути щіточку чистою проточною водою, прополоскати рот теплою водою.
На щетину зубної щітки наносять зубну пасту. Слід надавати перевагу дитячим зубним пастам, що містять достатню кількість фтору для профілактики карієсу.
Впродовж двох хвилин дитина чистить зуби: горизонтальними (від ясен до краю зубів) рухами – зовнішні і внутрішні поверхні зубів, рухами вперед-назад – жувальні поверхні зубів, завершують чищення круговими з переважанням вертикальних рухів( «підмітаючи ми»).
Після завершення чищення зубів дитина має ополоснути рот теплою водою, промити зубну щітку і встановити її голівкою вверх на місце зберігання.
Як уникнути карієсу зубів у  дітей?
Слід регулярно відвідувати стоматолога (не рідше ніж раз на шість місяців), навіть тоді, коли вам здається, що у дитини зовсім здорові зуби. Стоматолог допоможе обрати засоби профілактики, визначить загрози стоматологічному здоров'ю дитини, запропонує і здійснить профілактичні заходи. Тільки стоматолог, після ретельного огляду, компетентно визначить – зуби у дитини здорові. Не нехтуйте лікуванням тимчасових зубів у дитини! Невчасно проведене лікування може спричинити ускладнення, а саме ураження зачатку постійного зуба. Раннє видалення тимчасових зубів є однією з важливих причин виникнення порушень прикусу.
У віці 5-6 років у дитини починають прорізуватись постійні зуби («шості» - перші постійні моляри). Після прорізування вони ще незрілі, недостатньо насичені кальцієм і тому дуже сприйнятливі до карієсу. Найкраще відразу після прорізування постійних зубів відвідати стоматолога для здійснення профілактичної безболісної процедури – герметизації («запечатування») фігур. Це дозволить уникнути формування карієсу.
Увага! По досягненні чотирьох років у дитини виростуть усі 20 молочних зубів. Діти горять бажанням робити усе самостійно, в тому числі і чистити зуби. Але ви все одно допомагайте їм, забезпечуючи ретельне чищення зубів.
Необхідно ретельно і регулярно чистити зуби.
Слід вживати достатню кількість овочів, фруктів і молочних продуктів для зміцнення зубів.
Не слід зловживати солодощами, насамперед такими, що довгий час знаходяться у роті ((наприклад, «смоктальні» цукерки), значно погіршують гігієнічний стан («липкі солодощі», часточки яких залишаються в міжзубних проміжках після їжі), а також кисло-солодких, особливо газованих напоїв.
Після вживання «ризикованих» продуктів необхідно привчити дитину почистити зуби, ополоснути рот або скористатись жувальною гумкою без цукру.
Для правильного розвитку прикусу дитини, формування пропорційних рис обличчя слід дотримуватись простих правил:
Зручна поза під час сну, уникнення звички спати на високих подушках, підкладати кулачок під щічку.
Правильне (відповідно до зросту дитини) зручне місце за партою чи учбовим столом.
Зручний, не перевантажений ранець, уникнення важкої ноші в одній руці чи носіння ранця на одному плечі.
Уникнення шкідливих звичок (смоктання пальців рук, язика, щік, предметів).
Достатнє жувальне навантаження (дитина має отримувати тверду їжу – яблука, груші, моркву та інше).
Відкушування і жування відповідними групами зубів.
Носове дихання.
Регулярні профілактичні огляди лікаря-стоматолога.
У випадку необхідності консультація лікаря-ортодонта.
Стоматологічне здоров'я дитини – результат ефективної  взаємодії самої дитини, її родини та фахівців!