Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.05.02.14

Організація проведення свят у дитячому садочку

Святкові ранки займають чільне місце в системі естетичного виховання у дитячому садку. Вони поєднують у собі засоби впливу мови різних видів мистецтва та художньо-творчої діяльності.
   В основі кожного свята лежить головна ідея, яка повинна бути зрозуміла дітям, а значить, має бути донесена їм у простій, доступній формі. Цьому сприяє об’єднання на святах різних видів мистецтва, що формують у дитини морально-естетичні почуття. Свята повинні дарувати дітям радість і давати можливість кожному учасникові проявити свої художні здібності, емоційну сприйнятливість, творчу активність.
   Як же потрібно організувати святковий ранок, щоб він сприяв естетичному вихованню дітей?


   Велике значення надається художньому оформленню, що відбиває тематику свята, і порі року, коли воно проводиться. Оформлення кожного дитячого виступу повинне відповідати його змісту.
   Роль поетичного тексту і слова на святі полягає у тому, що вони найбільш повно і конкретно доносять до дитини його зміст і значення, об’єднують окремі частини сценарію.
   Надзвичайно цікавими для дітей є ігри-інсценівки. Вони дають можливість по-своєму передати характерні особливості образу дорученої ролі.
   Важливим на святі є музичне мистецтво. Під звуки урочистого маршу діти входять до зали, виконують перешикування, співають, грають і танцюють. Музика супроводжує ігри-інсценівки, об’єднує дітей в єдиному переживанні, створює зміну настроїв.
   Музичні та літературні твори, які використовуються на святах, повинні бути високохудожніми.
   Високі вимоги висувають і до мови ведучого на святі. Ретельно продумані, доступні за змістом слова, звернені до дітей, виразна інтонація – все це засоби естетичного впливу на дітей.
   У сценарій часто включають видовищні та сюрпризні моменти, які проходять весело, невимушено, з іграми та атракціонами. Однак вони також повинні бути добре продумані, виразно виконані, зі смаком оформлені.
   Щодо діяльності дітей на святах із погляду завдань естетичного виховання, то тут слід зупинитися на виразності їх виконання. Вона досягається на основі набуття дитиною необхідних навичок із різних видів художньої діяльності, в результаті чого у неї  з’являється уміння передати певний настрій, своє ставлення до змісту пісні, вірша, який вона виконує.
   Якість дитячого виконання багато в чому залежить від доступності музично-літературного репертуару та відповідності її віковим можливостям дошкільнят. Лише в цьому випадку воно буде вільним, природним, надасть їм задоволення.
   Естетичне виховання передбачає розвиток художньо-творчих здібностей. Тому при підготовці свята необхідно враховувати індивідуальний підхід до дітей з урахуванням рівня їхніх художніх здібностей.
   У групі завжди є діти, які швидше за інших засвоюють програмовий матеріал, тому можливо доручити їм найвідповідальніші ролі, розучити з ними важчий матеріал, який допоможе їм повніше виявити свої здібності. Але при цьому не забувати про те, що бажано з кожною дитиною підготувати виступ відповідно до її здібностей, який принесе їй задоволення.
   Якісна підготовка, продуманий сценарій, чітка організація – все це визначає поведінку і настрій кожної дитини на святі, ефективність впливу різних видів мистецтва.
   Для того, щоб свято було ефективною формою організації художньої діяльності дітей, слід вести з ними повсякденну систематичну роботу, розвиваючи їхні здібності, смак, творчу активність у музичній, художньо-мовленнєвій, образотворчій діяльності, забезпечуючи набуття ними певних навичок.

   Вихователям варто пам’ятати, що свято – це, насамперед, радість для дітей. Це джерело вражень, які дитина може зберегти надовго, та сильний засіб формування морально-естетичних почуттів.