Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.09.04.14

Ваша дитина йде до 1-го класу

     Вступ дитини до першого класу є процесом доволі складним для всіх його учасників, насамперед для дитини. Для дошкільників це апріорі стресогенна ситуація. Адже вони йдуть до нового закладу, де багато нових дорослих. Ситуацію загострюють і батьки, які мало не щодня говорять про школу, вступ, труднощі, майбутнє, що постає перед дитиною похмурим і тривожним. Усе це не додає дитині впевненості.  Хвилювання батьків пов’язані з вибором навчального закладу, із процесом прийманням, а також з їхньою дитиною – її вміннями, знаннями, можливостями тощо. Однак насамперед батьків мали б непокоїти здоров'я дитини, її переживання з приводу майбутнього навчання в школі та батьківських очікувань. Дитина від батьків чекає підтримки, прийняття, розуміння і любові.

     Приймання дітей до першого  класу має бути організовано з дотриманням правил, які визначені нормативними документами та особливостями розвитку дитини шостого року життя.
     Правила приймання дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу передусім визначено Законом України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651
     Зокрема пунктом 7 статті 18 Закону про середню освіту забороняється перевіряти рівень знань під час зарахування дітей до загальноосвітнього навчального закладу, крім гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів)
      На виконання Закону про середню освіту з метою забезпечення права на освіту та належну організацію і проведення приймання дітей до 1-го класу Міністерство освіти і науки України видало наказ «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів» від 07.04.2005 №204, яким затверджено технологію приймання дитини до 1-го класу. У пункті 2 Наказу про прийом дітей до 1-го класу вказано, що приймання дітей до 1-го класу загальноосвітнього навчального закладу (крім спеціалізованого) здійснюється на безконкурсній основі, як правило, відповідно до території обслуговування.
     У разі вступу дитини до 1-го класу спеціалізованого навчального закладу, її приймання здійснюється відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей до гімназій, ліцеїв, спеціалізованих шкіл, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 № 389
     Відповідно до пункту 3.1 Інструкції конкурсне приймання дітей, які вступають до 1-го класу спеціалізованої школи, проводиться у терміни, визначені навчальним закладом, у формі співбесіди з дитиною в присутності її батьків або осіб, які їх замінюють.
      Згідно з пунктом 3.2 Інструкції співбесіда з дитиною, яка вступає до 1-го класу спеціалізованої школи повинна включати виконання спеціальних діагностичних завдань для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу. Такі завдання розробляє педагогічна комісія на основі матеріалів, запропонованих центрами практичної психології і соціальної роботи, та затверджує директор навчального закладу за погодженням з відповідним органом управління освітою. Не допускається перевірка знань та умінь дитини понад обсяги державних вимог навчально-виховних програм дошкільного навчального закладу.
     Відповідно до пункту 3.3 Інструкції чисельність педагогічної комісії для співбесіди з дитиною не може перевищувати трьох осіб, включаючи практичного психолога. Чисельність педагогічної комісії, що здійснює конкурсне приймання до спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), підпорядкованих іншим центральним органам  виконавчої влади, установлюється засновником (власником).Тривалість співбесіди не має тривати більше ніж 30 хв.

     Напередодні проведення співбесіди дитині варто розповісти про те, як це відбуватиметься. Основне завдання батьків під час такої розмови – запевнити дитину, що вони будуть поруч, за потреби допоможуть їй. Мета розмови скласти для дитини певний план проходження співбесіди.