Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.17.07.14

Гострі кишкові інфекції на які найчастіше хворіють діти

Дизентерія
Найтяжчою гострою кишковою інфекцією є дизентерія, яку часто називають «хворобою брудних рук». Дизентерія – гостре кишкове інфекційне захворювання, характерними явищами якого є загальна інтоксикація організму та ураження нижнього відділу товстої кишки шигелами (бактеріальна дизентерія) або дизентерійною амебою (амебна дизентерія).
Інкубаційний період дизентерії триває від кількох годин  до 7 днів. Джерелом інфекції є хвора людина, бактеріоносій.


Сальмонельоз
Сальмонельоз – гостра кишкова інфекція, збудником якої є ентеробактерії роду сальмонел. Хвороба бактеризується ураженням кишково-шлункового тракту, підшлункової залози, жовчного міхура.
Збудник сальмонельозу надзвичайно стійкий у зовнішньому середовищі: в кімнатному пилу може жити до 80 днів, на білизні до 20 днів, у висушених випорожненнях від декількох місяців до декількох років. Сальмонели інтенсивно розмножуються в продуктах харчування, особливо, в м’ясі. Інкубаційний період триває від 2-6 годин до 2-3 днів. Джерелом інфекції є хвора людина або тварина.

Кишкова колі-інфекція
Кишкова колі-інфекція – це захворювання дітей переважно дошкільного віку, збудником яких є ентеропатогенні штами кишкової палички. Для них характерна загальна інтоксикація та зневоднення організму на фоні блювання та проносу. Інкубаційний період від 2 до 5 днів. Джерелом інфекції є хвора людина, яка є особливо заразною в перші два дні хвороби.

Кишкова стафілококова інфекція
Кишкова стафілококова інфекція – група захворювань, збудниками яких є стафілококи. Вони викликають у дітей токсичні диспепсії, коліти, ентероколіти, ентерити.

Стафілококи стійкі в зовнішньому середовищі, можуть жити тривалий час на білизні, іграшках, продуктах харчування тощо. Можуть бути стійкими до антибіотиків та високих температур. Інкубаційний період триває від 2 до 5 годин, хоча може затягнутися до 48 годин. Джерелом інфекції є хвора людина та бактеріоносій. Доволі часто шляхом передачі збудника кишкових стафілококових інфекцій є молоко та молочні продукти, кондитерські креми, тістечка тощо.