Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.01.08.14

Пам'ятка для батьків

Дитячий садок – це державна установа, яке забезпечує догляд, оздоровлення, розвиток, виховання та навчання дітей дошкільного віку. Спільно із родиною дитячий садок приймає участь у вихованні малюка.
Педагоги дошкільного закладу разом з батьками виховують у дитині  всі найголовніші, найцінніші риси характеру майбутньої особистості. Знання, уміння, навички набуті в цьому віці залишаються на все життя. В дитячому садку дитина набуває перший соціальний досвід: навчається спілкуватися із ровесниками та дорослими людьми, які не є його ріднею.
Особливо важливо, що саме в цьому віці закладаються адекватна самооцінка, соціальні навички (вміння перебувати в колективі) та відчуття себе особистістю. Тому так важливо батькам, виконувати рекомендації педагогів та дотримуватися правил, прийнятих в дошкільному навчальному закладі.

До дошкільного закладу слід приводити та забирати дитину, в установлений час: з 7.00 до 8.15, щоденно, окрім вихідних та святкових днів. Своєчасний прихід в дитячий садок – необхідна умова правильної організації освітньо-виховного процесу. Забирати малюка повинні дорослі члени родини. Неповнолітні  не мають права забирати дітей. У непередбачених домашніх ситуаціях необхідно заздалегідь повідомити вихователів групи, що дитину приведуть пізніше вищезазначеного часу.
Якщо ви спізнюєтеся з поважної причини – повідомте про це вихователя.
Батьки повинні передати вихователю дитину «із рук в руки», а ввечері, забрати дитину у вихователя «із рук в руки». У разі, коли батьки не в змозі особисто забрати малюка, вони мають повідомити вихователя групи. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад одну, без супроводу дорослого.
Приводити дитину до дитячого садка потрібно чисту і здорову, охайно одягнену та відповідно сезону. Для дітей, які йдуть до молодших груп, особливу увагу варто звернути на навички самообслуговування, і перш за все, на уміння одягатися і роздягатися. Підбираючи одяг для дитини, слід уникати наявності на ній дрібних ґудзиків, кнопок, гачків, шнурків. Одяг не повинен бути надто великим, проте і не повинен сковувати його рухи.
Дитячий одяг має бути вільним, із натуральних тканин: бавовняним чи в поєднанні з віскозою, із легкої натуральної вовни. Особливу увагу необхідно звернути на носки та колготки – вони також мають бути із натуральних тканин, інакше стопи дитини будуть постійно вологими і холодними. Взуття малюка повинне бути легким, теплим, відповідати розміру ноги, легко зніматися і взуватися.  
Окрім того, одяг малюка має носити чіткі орієнтири «перед-спинка», а також більш зручну для одягання горловину чи застібку. Бажано, щоб у дитини на одязі був хоча б один карман, де б вона змогла носити свої «скарби». Не зайвим буде вашому малюку і достатня кількість носових хустинок.
Для створення комфортних умов перебування дитини в дошкільному навчальному закладі необхідно мати не менше двох комплектів змінної білизни: хлопчикам – шорти, колготки, трусики, дівчаткам – колготки, трусики. В теплу пору року – носки, гольфи, панама, змінна білизна для сну (піжама). Вся білизна повинна бути промаркована і знаходитися в полотняних торбинках у дитячій шафі. Окрема торбинка має бути для брудної білизни. Щопятниці брудну білизну необхідно забирати додому на прання і щопонеділка приносити в дитячий садок чисту.
Щоб уникнути випадків травматизму, батькам слід перевіряти вміст кишень в одязі малюка на наявність небезпечних предметів ( ножиці, ножі, булавки, цвяхи, дзеркальця, скляні флакони, намистинки, ґудзики тощо).
У разі відсутності дитини в дошкільному закладі, з різних причин (хвороба, відпустка батьків чи вихідний день тощо), необхідно повідомляти вихователів групи або медичну сестру про причину.
Якщо дитина відсутня в дошкільному закладі більше трьох днів – батьки зобов’язані принести довідку від лікаря про задовільний стан дитини.
Батькам або особам, які їх замінюють категорично забороняється давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування.
Не рекомендуємо одягати дітям прикраси із золота та срібла, давати із собою цінні, коштовні іграшки. Адміністрація дошкільного закладу, педагогічний та технічний персонал не несе відповідальності за ювелірні прикраси (золоті сережки, ланцюжки, хрести, підвіси тощо), які носять діти. Нагадаємо, що прикраси можуть стати причиною нещасного випадку, травмування дитини (діти ковтають дрібні сережки, хрестики, передавлюють шию ланцюжками), тому подумайте, чи варта така краса життя і здоров’я дітей.
Не пропускати без поважних причин відвідування ДНЗ.
Оплата за харчування дитини в дошкільному закладі проводиться за фактичним перебуванням дитини в дошкільній групі до 20 числа кожного місяця. Оплачену квитанцію слід повертати вихователям групи.
Відрахування із закладу проводиться в разі пропущених дитиною двох місяців без поважних причин та несвоєчасної оплати батьками.
Батьки зобов’язані відвідувати групові та загальносадові збори, виконувати рішення батьківського комітету групи та закладу.
Педагоги готові поспілкуватися з Вами, батьками, вранці до 8.15 та ввечері після 17.00. В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується.
До педагогів групи, незалежно від їх віку, слід звертатися на Ви, по імені та по батькові. Конфліктні спірні ситуації необхідно вирішувати за відсутності дітей. Якщо ви не змогли вирішити   питання з педагогами групи, зверніться до методиста чи завідувача.
В дитсадку працює практичний психолог, до якого Ви завжди можете звернутися за консультацією та індивідуальною допомогою з усіх питань, що Вас турбують. 
Дитячий садок – не медична установа, тому не можна давати дитині з собою жодних медичних препаратів. Все, що стосується стану здоров’я Вашої дитини, Ви можете обговорити з старшою медичною сестрою нашого закладу.
Якщо в дитини є алергічні реакції на продукти, необхідно принести довідку від лікаря, написати заяву завідувачу і  попередити медичну сестру і вихователя.