Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.29.01.15

Як вижити під "Градом"

 Система залпового вогню має репутацію грізної і страшної зброї, яка не залишає шансів на виживання.
Однак, як показує досвід, можна залишитися живим і під «Градом». Головне  - не впадати в паніку і знати кілька особливостей цієї зброї.

Звичайну випущену міну можна почути і встигнути відреагувати на неї. Натомість, знаряди з «Граду» летять вдвічі швидше за швидкість звуку, тож, ракети прилітають швидше, ніж долітають до вух звуки їхнього пострілу і польоту.
Однак, залп з «Граду» добре видно. Вночі це яскравий спалах на горизонті, вдень – димні сліди випущених ракет. Тому, в першу чергу, потрібно організувати чергування спостерігачів з добрим зором, які вчасно попередять про початок обстрілу.
Звичайна дальність стрільби – від 5 до 20 кілометрів. Тож, після сигналу від спостерігача є всього декілька секунд, щоб сховатися. Тому, людям, які знаходяться в зоні можливого обстрілу «Градами», дуже важливо виробити специфічну звичку: постійно тримати в полі зору місцеві предмети, які можна використовувати як укриття.
Ракета «Граду» в рази потужніша за мінометні міни. Важкий знаряд на надзвуковій швидкості + 6кг вибухівки легко пробивають стіни будинків і ламають міжповерхові перекриття.
Тому, в середині будівлі краще ховатися в підвалі або на підлозі першого поверху. Вибирайте місце в кутку між несучими стінами (там менше шансів потрапити під завали, якщо впаде стеля) і недалеко від вікна чи дверей (що легше було покинути будівлю  в разі потрапляння ракети).
Осколково-фугасний знаряд «Граду» має контактний детонатор, який спрацьовує при ударі. Як і у випадку з мінометом, осколки після вибуху летять вгору і в сторони. Тому від осколків досить надійно захищають окопи, щілини, воронки, бліндажі. Якщо обстріл застав вас на відкритій місцевості – лягайте на землю і притискайтеся до неї якомога щільніще.
В підрозділі був випадок, коли під час несподіваного обстрілу боєць впав на землю біля паркану. Неподалік розірвався знаряд, але людина залишилася неушкодженою – тільки один осколок пропалив одяг на його спині. Але на відстані 30 сантиметрів від землі і вище весь паркан був буквально всіяний осколками.
На кожній пусковій установці «Град» - 40 знарядів, які можуть бути випущені всього за 20 секунд. Але часто дають залп з 10-30 знарядів, після чого уточнюють результати стрільби і коректують вогонь або ж змінюють позицію. Можливий і масований обстріл: в артдивізіоні 18 бойових машин, які використовують і разом, і малими групами, і поодинці.
Тому, не поспішайте виходити з укриття, не вичесавши хоча б 10 хвилин після закінчення обстрілу.
Знаряди розкидає на 50-100 метрів. При обстрілі цілей у населених пунктах ракети часто вибухають на вулицях і залітають у житлові будинки. Страшно навіть уявити скільки людей загинуло від цієї страшної зброї в своїх будинках, на вулицях, у подвір’ях, в городах.
Отже, основні правила виживання при обстрілі з «Граду»:

  1. Організуйте постійне спостереження, тому що вчасно почути надзвуковий знаряд неможливо
  2. Постійно тримайте в полі зору будівлі, споруди, місцеві предмети, котрі знаходяться поблизу і які можна швидко використати, як укриття
  3. Окопи, воронки, щілини захищають від осколків досить надійно. Якщо обстріл застав вас у відкритій місцевості – лягайте на землю
  4. У будівлі краще ховатися в підвалі або не першому поверсі - в кутку, недалеко від вікна чи двері
  5. Після закінчення залпу не поспішайте виходити з укриття. Зачекайте хоча б хвилин 10 – цілком імовірно, що обстріл може продовжитися.
Скачати цю інструкцію можна ТУТ