Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.15.10.15

15 жовтня - Усесвітній день миття рук

Недавні дослідження американських вчених показали, що лише 5% людей на Землі миють руки правильно.
А що значить «правильно» мити руки?
Недостатньо просто ополіскувати руки пару разів на день. Руки треба мити:
перед кожним прийомом їжі і після нього;
 до і після відвідування туалету;
після - поїздки в громадському транспорті;
після фізичного контакту з тваринами (навіть домашніми і добре знайомими) чи іншими (серед них можуть бути хворі кишковими інфекціями або ГРВІ);
до і після обробки рани або садна у малюка;
після занять спортом та ігор;
після чхання або кашляння (якщо рот прикривается рукою).


Як мити руки правильно?
Навіть підставивши руки під струмінь води, не можна бути впевненим, що змив з рук всі шкідливі бактерії. Справа в тому, що кран ми відкриваємо брудними руками і забуваємо, що, закриваючи його, знову бруднимо руки. Тому процес миття рук, особливо якщо це відбувається в громадському місці, має включати в себе миття крана. І тим більш пильними повинна бути мама, якщо малюк вже вимагає самостійності - сам відкриває і закриває кран, намилює руки, користується сушаркою.
Зніміть з рук  прикраси. Відкрийте кран і вимийте руки з милом.
Вимийте з милом кран. Знову вимийте руки з милом, обполосніть, закрийте кран.

Використовуйте дозатор з рідким милом. Поверхня твердого мила завжди трохи волога - це прекрасний розсадник для бактерій.
Якщо ви все ж користуєтеся звичайним милом, тримайте його в сухості і чистоті.
Намилюйте руки ретельно, секунд 15-20. Чим більше піни на руках, тим більше мікробів загине.
Рушник для рук потрібно міняти регулярно і часто: 1 раз на 2-3 дні, навіть якщо він у кожного члена сім'ї персональний. Обов'язково ретельно просушуйте рушники; волога і тепло - найкращі умови для розвитку мікроорганізмів.

В місцях громадського користування  віддавайте перевагу одноразовим серветкам. Ними ж краще закривати кран після миття рук і натискати на дозаторі «суспільним» рідким милом (адже до нього торкається багато хто). Не бійтеся перестаратися з чистотою - особливо, якщо ви з малюком в поїздці, яку не хочеться псувати хворобами.
А якщо руки вимити нічим і ніде? На допомогу прийдуть одноразові вологі серветки або дезінфікуючий засіб, який розтирають по руках і не змивають. Ці засоби першої допомоги краще завжди тримати в сумочці. Але при першій же можливості повноцінно вимийте руки з милом: з сильними забрудненнями дезінфікуючому засобу і серветкам не впоратися.


Але не впадайте в  крайність Прагнення до чистоти рук не повинно перетворитися на нав'язливу звичку. Мікробіологи заявляють, що останнім часом з'явилося багато хвороб, які виникають не від бруду, а від надмірно чистих рук. Намагаючись досягти абсолютної стерильності, ми знищуємо не тільки шкідливі, але і корисні мікроорганізми, і позбавляємо нашу імунну систему зашиті і корисною для неї тренування. Діти, що виросли в ідеальній чистоті діти в дорослому віці  мають дуже слабку і сприйнятливу імунну систему, чаші страждають від алергічних захворювань і астми, аутоімунних захворювань (ревматоїдного артриту, вовчака і т. п.).