Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.15.01.16

Допомога при зимових травмах

Низька температура, ожеледиця, бурульки - все це може стати причиною травмування дитини взимку. Окрім того, до травмування можуть призвести і приховані в снігу гострі предмети - гілки, металів предмети, скло тощо. Тож після прогулянок варто перевірити наявність на тілі дитини дрібних поранень, а помітивши їх, обробити антисептиком.
При переохолодженні.
Якщо дитина довго перебувала на морозі та існує ризик переохолодження, слід перенсти її до теплого приміщення.
Потім слід замінити мокрий одяг дитини сухим і добре закутати її в теплу ковдру.
Не слід намагатися швидко зігріти дитину за допомогою гарячої ванни чи душу, інтенсивно обтирати її чи обкладати грілками. Такі дії можуть спричинити порушення серцевого ритму чи внутрішню кровотечу..
Слід дати дитині теплий напій.
Важливо обстежити ніс, вуха, кінцівки дитини. Якщо помітні ознаки обмороження, необхідно надати відповідну першу допомогу.
Якщо дитина непритомна, слід первірити чи вона дихає та  чи є неї пульс. Якщо дихання та пульс відсутні, необхідно терміново розпочати серцево-легеневу реанімацію.


За підозри перелому.
Слід провести імобілізацію - закріпити кінцівку як мінімум у двох суглобах, вище та нижче травмованого місця.
Прикласти до травмованого місця щось холодне.
У разі кровотечі слід накласти дитині джгут (міцно затягнути кінцівку, наприклад ременем), накласти тугу пов'язку. Аби вивільнити травмовану кінцівку, слід розрізати рукав чи штанину ножицями, адже зняти одяг з травмованої кінцівки, як правило, складно.
Необхідно транспортувати потерпілу дитину до теплого приміщення. Дитину дошкільного віку можна нести на руках. Однак, за необхідності, слід сконструювати носилки з підручних матеріалів.
За підозри травмування спини або шиї важливо покласти потерпілу дитину на тверду поверхню та зафіксувати її шию щільним коміром.
Транспортувавши дитину до теплого приміщення, слід дати їй теплий напій і знеболювальний засіб. Потім оглянути місце травмування. Якщо є садна, кровотеча - накласти пов'язку. Якщо є ознаки обмороження - надати відповідну першу допомогу.
Після виконаних дій слід викликати лікаря.
У разі травмування голови.
Якщо дитина притомна, слід відвести її до приміщення, вкласти на ліжко чи диван, оцінити характер зовнішніх ушкоджень. Потім обробити садно антисептиком і накласти на нього пов'язку.
Якщо дитина непритомна слід негайно викликати  швидку. До прибуття швидкої не можна рухати дитину, адже у неї може бути травмовано шийний відділ хребта. Потрібно вкрити потерпілу дитину ковдрою, стежити за її диханням і пульсом.
За появи кровотечі слід накласти пов'язку, у разі блювання - повернути голову дитини набік, аби уникнути задухи.
У разі виникнення "допитливих" травм.
Поширена дитяча забавка - облизувати металеві предмети на морозі - може призвести до травмування. Тож, якщо язик дитини  прилип до металевої поверхні потрібно:
- застерегти дитину аби вона в жодному разі не робила різких рухів. при різкому русі тонкий та ніжний слизовий покрив залишається на металі, починається кровотеча, а потім протягом кілької днів триває болісне загоєння рани
- слід вмовити дитину потерпіти, не рухати головою, аби не завдати ще більшого травмування. потім аби уникнути опіків - полити язик дитини ледь теплою водою.
Аптечка для надання допомоги при зимових травмах
Для надання допомоги при поширених зимових травмах в аптечці мають бути:
- перев'язувальний матеріал (бинти стерильні та еластичні, стерильні серветки, пластир)
- антисептики (перекис водню, зеленка)
- знеболювальні засоби
- судинорозширювальні засоби
- матеріал для накладання шин.