Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.21.03.16

Міжнародний день людини з синдромом Дауна

Чи вдягли ви сьогодні розпаровані смугасті шкарпетки? Жителі всієї планети, за традицією, в день людини з синдромом Дауна одягають смугасті шкарпетки без пари. Чому? Тому, що це символізує проблему інтеграції людей з синдромом Дауна в наше суспільство.
Цей день для відзначення дня людини з синдромом Дауна обраний невипадково, адже  21 число третьго місяця символізує трисомію 21-ої хромосоми  (наявність додаткової Х-хромосоми).


Ступінь цього генетичного розладу варіюється і вже після народження дитини можна побачити яку ступінь розладу матиме дитина. Варто сказати, що синдром Дауна практично єдина хромосомна аномалія, при якій діагноз можна поставити клінічно, тобто, опираючись лише на зовнішні дані.
Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:650 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання чи інших факторів.
Більшість з людей, народжених з синдромом Дауна, здатні вести нормальне життя. Так, їм потрібно значно більше уваги від своїх рідних, вони дещо відрізняються від інших в плані інтелекту і, в більшості випадків, їм потрібні також специфічні реабілітаційні процедури та особливі методи навчання, але своєю щирістю і добротою вони не тільки компенсують те, в чому відрізняються від інших людей, а часто і перевершують їх.
Серед людей  з цим генетичним розладом є актори, музиканти, спорстмени, композитори, художники, ресторатори, параолімпійські чемпіони, адвокати і, навіть, доктор медичних наук. Як бачимо, синдром Дауна - не вирок. Хоча, варто відмітити, що за гідне існування і майбутнє дітей з цим недугом щодня борються їхні батьки, долаючи опір і нерозуміння суспільства. Привернути увагу суспільства до проблем людей з цим генетичним розладом і має на меті Міжнародний день людини з синдромом Дауна. А ми можемо привернути увагу до цієї проблеми  вдягнувши сьогодні розпаровані смугасті шкарпетки, як це робить цілий світ на підтримку людей з синдромом Дауна.