Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.01.12.16

Безпека на дорозі взимку

Взимку на дорозі на пішоходів та водіїв чатує підвищена небезпека.  Серед небезпечних факторів є такі:
Ожеледиця
Снігопад
Ранні сутінки
Яскраве сонце в поєднанні з білим снігом
Відлиги
Замети на узбіччях
Звуження дороги через неприбраний сніг
Зимовий одяг, який сковує рухи
Капюшони, великі коміри, які заважають огляду та інше.

Слизька проїжджа частина затрудняє гальмування автомобілів і значно подовжує гальмівний шлях.  У снігопади помітно погіршується видимість, з'являються замети, обмежується рух пішоходів і транспорту. Сніг заліплює очі пішоходам і заважає огляду дороги. Для водія видимість на дорозі теж погіршується. Крім того, темніє раніше, а у сутінках видимість  погіршується дуже сильно  - водій може просто не помітити пішохода.  Самому пішоходу у  темряві легко помилитися у визначенні відстані, як до автомобіля, що їде, так і до нерухомих предметів. Часто близькі предмети здаються далекими, а далекі - близькими. Трапляються зорові обмани: нерухомий предмет можна прийняти за рухомий, і навпаки.
Тому в сутінках і у темряві будьте особливо уважні. Переходьте лише по підземних, надземних або регульованих переходах.  А в разі їх відсутності - при переході збільште безпечну відстань до автомобіля.
При переході проїжджої частини спочатку потрібно обов’язково зупинитися і переконатися, що поблизу немає транспорту. Зверніть увагу, що замети на узбіччі, звуження дороги через неприбраний сніг, припарковані засніжені автомобілі  значно погіршують огляд і заважають побачити транспорт, що наближається.
Яскраве сонце, як не дивно, теж перешкода.  В поєднанні з білим снігом воно створює ефект відблисків, людина як би «засліплюється». Тому потрібно бути вкрай уважним.
Ще одна зимова небезпека – відлига. У відлигу на вулиці з'являються калюжі, під якими ховається лід. Дорога стає дуже слизькою! Тому при переході через проїжджу частину краще почекати, поки не буде проїжджаючих машин.
Ні в якому разі не бігти через проїжджу частину, навіть на переході!    Пам'ятайте, що через ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.
Ідучи тротуаром, не проходьте  близько до проїжджої частини дороги. Це  небезпечно, адже є ризик підсковзнутися і впасти під колеса автомобіля, що проїжджає. Також автомобіль може занести на слизькій дорозі і він може виїхати на тротуар.
Не стійте поруч з машиною, яка буксує! Не намагайся її штовхати! З-під коліс можуть вилетіти шматки льоду і каміння. А головне - машина може несподівано вирватися зі снігового полону і рвонути в будь-яку сторону.
Теплий зимовий одяг заважає вільно рухатися, сковує рухи. Послизнувшись, в такому одязі складніше втримати рівновагу. Крім того, капюшони,  коміри з хутром  і зимові шапки також заважають огляду.
Запам’ятайте:  головне правило безпеки взимку – подвоєна увага і підвищена обережність.