Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.09.11.18

Ранковий прийом дітей


Часто батьки приводять до садочка «майже здорову» дитину, яка лише чхає або кашляє, а загалом почувається добре. Однак дитина десь буває, спілкується з іншими поза межами садочку, а значить може стати переносником інфекційного чи вірусного захворювання.
Ранковий огляд кожної дитини має на меті запобігти присутності такої дитини у колективі, адже саме з таких чхання та кашлю зазвичай і починаються епідемії гострих респіраторних захворювань.


Огляд під час ранкового прийому.
За сприятливих погодних умов ранковий прийом дітей проводиться на вулиці, за несприятливих у приймальних (роздягальнях) при груповому приміщенні, однак не в ньому самому.
Вихователь, який приймає дітей, звертає увагу на чистоту тіла, волосся, білизни кожної дитини, проводить за потреби індивідуальні бесіди з батьками, надає їм поради щодо ранкового туалету дитини, який проводиться вдома перед приходом до садочку.
Батьки зобов’язані приводити дитину в садочок чистою, охайно одягненою (одяг має бути з натуральних тканин та відповідати сезону та погодним умовам).
На вимогу пункту 102 СанПіН 3231-85 при ранковому прийомі оглядають зів та шкіру дитини, а також за потреби вимірюють температуру тіла (в ясельних групах всім дітям, в дошкільних – за показаннями).
Зверніть увагу! Виявлені при ранковому огляді діти з ознаками захворювання або з підозрою на захворювання у дошкільний навчальний заклад не приймаються.

Ведення документації.
Вихователь веде Журнал обліку щоденного відвідування дітьми групи, в якому фіксуються дні відвідування закладу кожною дитиною та дні пропусків (з них пропущені через хворобу, через інші причини) та Журнал щоденного ранкового огляду дитини, в якому відмічає відомості про чистоту шкіри, результати огляду щодо виявлення педикульозу.

Робота з дітьми під час ранкового прийому.
Під час ранкового прийому вихователю важливо сприяти включенню дитини до розпорядку закладу, тому він може організувати різні форми роботи з дітьми:
-        ранкова гімнастика
-        бесіди на різні теми
-        спостереження
-        рухливі ігри
-        дидактичні ігри
-        ігри в ігрових осередках
-        робота в куточку природи
-        пізнавально-дослідна діяльність
-        самостійна художня діяльність
-        робота в куточку природи

Хто має проводити ранковий огляд?
Відповідно до Санітарних правил влаштування та утримання дошкільних установ СанПіН 3231-85, затверджених Головним санітарним лікарем СРСР від 20.03.1985, щоденний ранковий прийом проводить вихователь групи, який під час бесіди з батьками детально розпитує про стан здоров’я їхньої дитини.
Відповідно до вимог пункту 6 Порядку медичного обслуговування дітей  у дошкільному навчальному закладі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 №826, молодші медичні спеціалісти, що працюють  у дошкільному навчальному закладі , зобов’язані щодня оглядати дітей, які відвідують цей заклад. Також, згідно з підпунктом 5.2  Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005 №432/496,  медична сестра повинна здійснювати щоденні огляди дітей задля виявлення у них ознак захворювань.