Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.18.12.19

Тиждень правових знань


 З 2-го по 13-те грудня в нашому закладі пройшов Тиждень правових знань.
У закладі дошкільної освіти діти отримують перші уявлення про права людини, гуманістичного ставлення до навколишнього світу. Тут формуються навички правильної поведінки в школі і вдома, громадських місцях і на вулиці. Необхідно, щоб вже з дитячого садка діти в доступній формі засвоїли певні елементи системи правових знань, - з нормами яких можуть зустрітися, основних понять і уявлень про державу і право, правову дисципліну, законність і порядок, відповідальність за правопорушення. 

Для засвоєння і усвідомлення дітьми необхідної бази знань, умінь і навичок в закладі використовувалися такі методи правового виховання дітей, як: організовані заняття, розглядання картин із зображенням знайомих дітям життєвих ситуацій, які демонструють настрій, поведінку їхніх однолітків та реакцію на це старших людей, читання творів художньої літератури, зокрема казок з подальшим їх обговоренням, ігри-вправи, в яких дітям пропонують розв‘язати ситуації з певним морально-правовим змістом, дидактичні ігри: «Порівняй героїв казок», «Що добре, а що погано?», «Наші добрі справи», «Скарбниця народної мудрості», «Ким я хочу бути?». «У якому вчинку живе добро», морально-етичні бесіди на теми: «Наші обов’язки», «Добрі та погані вчинки», «Правила безпечної поведінки», «Правила доброти», сюжетно-рольові ігри: «Сім’я», «Дитячий садок», «Магазин» тощо.
Діти логопедичної групи приймали активну участь у дидактичних іграх: «Поїзд турботи», « Я і моя сім'я», «Родинне дерево», «Казкові песонажі та їхні права» та продемонстрували набуті знання на підсумковому занятті  «Чарівна квітка прав». Діти отримали медалі  від тітоньки Сови «Маленькі правознавці»: кращі знавці Крістіна Б. та Льоша К.
Вихователі успішно поєднують зміст, форми та методи правового та морального виховання дітей, ведеться постійна робота з батьками по організації роботи із збереження та захисту прав і гідності дітей.
           Як відомо, провідну роль у вихованні дітей відіграє сім'я. Саме родина закладає підґрунтя вихованості, особлива міцність якого пояснюється тим, що базується воно на любові між батьками і дітьми.
В нашому закладі широко використовуються такі форми роботи з батьками, як: анкетування, батьківські збори, консультації, участь у вечорах розвагах, тематичні виставки, виготовлення наочності: стендів, скриньок для запитань, тощо.
Система правовиховної роботи педагогічного колективу нашого закладу показала великі можливості та ефективність використання правових знань під час занять та ігор. Вихованці поринули в атмосферу прав і законів. В ігровій формі на основі українських народних казок, народних ігор, логічних хвилинок, а також уривків з дитячих мультфільмів дошкільнята навчалися розпізнавати свої права, і випадки, коли їх права порушуються.