Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.15.01.20

Звіт про участь в регіональному експерименті «Використання казки в розвитку емоційної сфери дитини передшкільного віку»

Відповідно до наказу управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 19.02.2018 №32 «Про проведення регіонального експерименту з теми «Використання казки в розвитку емоційної сфери дитини передшкільного віку» на базі закладів дошкільної освіти Черкаської області» з 2018 по 2022 проводиться регіональний експеримент з теми «Використання казки в розвитку емоційної сфери дитини передшкільного віку», нашому закладу надано статус базового навчального закладу-учасника експеримента.
Завідувач Приймак В.Л. та вихователь Брикун В.В. прийняли участь у засіданні творчої групи обласного рівня (на базі ЧОІПОПП), на якій науковим керівником експерименту Сіренко А.Є. було зазначено основні напрямки роботи закладу щодо реалізації завдань.
В закладі було створено творчу групу, яка спланувала свою роботу на 4 роки, крім того, виокремлено основні експериментальні групи, але над завданнями експерименту працюють всі. 
Музичним керівником закладу Піскун С.В. зроблено добірку казок театралізації, які широко використовуються для показу дітям та батькам, а також у роботі театралізованого гуртка «Міні - домісолька». 
Вихователі всіх вікових груп систематизували наочні та практичні матеріали з розділу «Художня література» та пов’язали з їх з реалізацією науково-методичної проблеми закладу щодо морально-етичного виховання.
Практичний психолог підібрала матеріали щодо казкотерапії з дошкільниками та розробила і узагальнила основні матеріали «Діагностика емоційного розвитку дошкільників засобами казкотерапії», «Формування емоційного досвіду дошкільників засобами казки», «Зв'язок казки з розвитком психічної сфери дитини», «Деякі спроби вирішення проблем у казках», «Форми роботи з казко терапії для всіх вікових груп», конспекти занять по вивченню казки для різних вікових груп.
Практичні напрацювання педагогів були представлені на міській виставці.
На методичному порталі «Урок» було розміщено наступні матеріали: Піскун С.В. - «Казочка про курочку рябу та великоднє яєчко», Брикун В.В. - заняття «Казка в гості завітала», презентація «Казковими стежинками», «Розвиток творчих музичних здібностей дошкільників шляхом впровадження казки в музичну діяльність». На сайті «Всеосвіта» пройдена всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта. Осінь 2019» з теми «Казка» на базі середньої групи «Бджілки»
Щодо роботи з громадськістю: розроблені консультації для батьків щодо роботи з казкою вдома та зв'язок цієї роботи з наробками в дитячому садку. Крім того, батьки ознайомлюються з результатами цієї роботи під час перегляду театралізованих вистав та на сайті закладу, де розміщені фото звіти для всіх бажаючих.
Робота по експериментальній діяльності продовжується, заклад продовжує працювати над темою «Використання казки у розвитку емоційної сфери дитини перед шкільного віку». Заплановано нові етапи роботи експериментальної діяльності. На першому етапі ми поставили ціль, творчо підійшли до даного питання і залучили до експериментальної діяльності не тільки дітей, а й батьків. Кожна група отримала завдання розробити макет визначного місця рідного міста Сміла. Це була колективна співпраця дитячого садка з родинами. Наприкінці визначеного терміну було організовано виставку робіт кожної групи.
Відповідно до розкладу протягом тижня визначено окремо день читання творів, день опрацювання і день засвоєння казки через різні види діяльності.
Вивчення емоційного стану дошкільників, адекватність розуміння ними емоцій, морального розвитку дитини вивчалися у травні 2019 року. Для вивчення даної теми були взяті діти старшої групи. Всього в експерименті брало участь 18 дітей віком 6-7 років. Висновки та результати цього вивчення висвітлені у відповідному звіті.