Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.20.05.21

З днем народження, садочок!

 
Сьогодні нашому садочку виповнилося 65 років. Ми бажаємо нашому імениннику ще багато років відчиняти свої двері діточкам, а всім працівникам працювати в мирі, добрі і злагоді. Зважаючи на сьогоднішню ситуацію ми не можемо влаштувати пишне свято, але пропонуємо вам подивитися як ми святкували   60-річний ювілей садочка.  А ще хочемо поділитися з вами історією садочку, тож, якщо вам цікаво з чого все починалося - читайте далі.  
В 1956 році за рахунок коштів паровозоремонтного заводу було побудовано типовий корпус ясел на 60 місць і дитячого садка на 100 місць, за допомогою голови комітету профсоюзу паровозоремонтного заводу підбирався і колектив закладу.
Відкриття дитячого садочка було приурочене до Дня залізничника, заклад був підготовлений до відкриття за два місяці: всі меблі були замовлені на Черкаській меблевій фабриці, а м'який інвентар та іграшки привезені з Одеси.
Поступово велися роботи з благоустрою майданчиків: їх обладнали ігровим інвентарем, були висаджені фруктові дерева, кущі, квіти. За ініціативи батьків була виготовлена велика карусель.
Спочатку технічному персоналу було працювати важко, воду носили відрами, тому що водопостачання було не відрегульовано. З кожним роком дитячий садок благоустроювався: було придбано пральну машину, яка полегшила роботу прачок і холодильник на харчоблок.
Поступово набували досвіду в роботі з дітьми вихователі, в садку були організовані відкриті заняття по обміну досвідом, відвідувались міські семінари, організовані відділом учбових закладів. І вже наприкінці 1959 року дитячий садок відмітили відділом учбових закладів в числі кращих дошкільних закладів Одесько-Кишинівської дороги.
При об'єднанні ясел та дитсадка виникла необхідність в створення грудної групи, якої тоді не було, тож керівництво заводу придбало фінський будиночок, який в 1963 році був установлений на території дитячого садка. В будиночку була розміщена одна група дітей і харчоблок, який в 1964 році переобладнали під грудну групу.
Після об'єднання було багато зроблено для покращення умов праці в дитсадку. Всі будівлі були забезпечені гарячою проточною водою. Вигрібна каналізація була підключена до центральної. Були придбані холодильна камера, пральна машина, електром'ясорубка. В приміщенні колишньої кухні дитсадка було обладнано методичний кабінет. Завод виготовив багато фізкультурного обладнання для майданчиків. Була побудована веранда, за рахунок зносу насипних погребів розширилися майданчики.
Продовж багатьох років ясла – садок був в числі передових колективів Одесько-Кишинівської дороги і в 1967 році був затверджений як опорний.
Звісно всього цього заклад не досягнув би без  відданої праці колективу, який бачив перспективу в розвитку садочку і працював, як один злагоджений механізм.   
В 1988 році колектив дитсадка справив новосілля в новозбудованому приміщенні – світлому, просторому, красивому, яке складається з чотирьох корпусів, з'єднаних між собою переходами.
В новій будівлі почалося нове життя закладу. Багато чого було пройдено: і важкі часи, і скорочення мережі закладу (так, були часи коли в закладі функціонувала всього одна група), і передача закладу в комунальну власність.
Сьогодні в нашому закладі працює 7 груп: 2 групи раннього віку, 5 – дошкільного, з яких одна - логопедична, одна - інклюзивна.
У дошкільному закладі функціонують музична та спортивна зали, медичний блок, кабінет психолога, інклюзивно-ресурсна кімната.
Для задоволення освітніх запитів дітей у закладі функціонують гуртки англійської мови, гри в шашки, «Домісолька» та "Наша мова калинова".
Заклад працює з дітьми та їх батьками щодо відродження українських народних традицій. Відтворення українських обрядових свят сприяють розвитку духовного потенціалу дітей та дорослих, позитивно впливає на моральне виховання. Морально-етичне виховання заклад обрав своїм основним напрямком роботи. Науково-методична проблема над якою працює заклад: «Підвищення рівня морально-етичного виховання особистості дошкільника та професійної компетентності педагога шляхом впровадження гуманної педагогіки у світлі сучасних тенденцій дошкільної освіти».
Крім того наш заклад є учасником регіонального експерименту з теми "Використання казки у розвитку емоційної сфери дитини передшкільного віку".
Гордістю закладу є творчі колективи: «Домісолька» (дитячий) та «Калинка» (працівники закладу). Музично-літературні композиції цих колективів знають та люблять у нашому місті та за його межами.
Щиро сподіваємося, що заклад чекають довгі роки існування і історія закладу поповниться новими сторінками.