Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.08.07.21

«Червоні прапорці»: як батькам оцінити розвиток малюків

Кожна дитина пізнає світ у своєму темпі й потребує різного обсягу підтримки з боку дорослих. Не варто порівнювати малюка з іншими дітьми, але точно варто періодично оцінювати розвиток дитини. Це допомагає зрозуміти, як правильно підтримувати, розуміти, приймати, допомагати дочці або сину розвиватися у своєму темпі. І головне – це допомагає вчасно виявити труднощі в розвитку та якнайшвидше почати правильну підтримку.
Як дитина реагує на інших людей? Як поводиться з іграшками? Як спілкується?  Оцінити розвиток малюків до 3 років батьки можуть за таблицею «Червоні прапорці» за посиланням.
Будь-який прапорець – це привід для консультації з фахівцем раннього втручання, сімейним лікарем, педіатром або невропатологом. Раннє втручання орієнтоване на дітей у перші роки їхнього життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних чинників ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу в ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу. У цей період є найвищі шанси запобігти появі обмежень як у функціонуванні сім’ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини.
Вчасне залучення спеціалістів до допомоги дитині у ранньому віці позбавляє серйозних проблем у майбутньому. Читайте більше про раннє втручання у спеціальному розділі на сайті ЮНІСЕФ.