Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.20.08.21

Ранковий прийом

Ми вже писали про ранковий прийом раніше. Але вважаємо за доцільне ознайомити з  особливостями ранкового прийому батьків новоприбулих дітей та нагадати працівникам і тим батькам, чия дитина вже відвідує дитячий садок. 

Хто проводить ранковий прийом?
Відповідно до Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України від 14.04.2016, ранковий прийом дитини до закладу дошкільної освіти проводить вихователь групи. 

Огляд під час ранкового прийому.
За сприятливих погодних умов ранковий прийом дітей проводиться на майданчику, за несприятливих на вході в групу (для груп першого поверху) або на вході в приміщення закладу (для груп другого поверху).
Вихователь, який приймає дітей, звертає увагу на чистоту тіла, волосся, білизни кожної дитини, проводить за потреби індивідуальні бесіди з батьками, надає їм поради щодо ранкового туалету дитини, який проводиться вдома перед приходом до садочку.
Батьки зобов’язані приводити дитину в садочок чистою, охайно одягненою (одяг має бути з натуральних тканин та відповідати сезону та погодним умовам).
На вимогу пункту 102 СанПіН 3231-85 при ранковому прийомі оглядають зів та шкіру дитини, а також за потреби вимірюють температуру тіла (в ясельних групах всім дітям, в дошкільних – за показаннями).

Обов'язки вихователя під час ранкового прийому.

Обов’язково

За потреби

     - Опитати батьків або осіб, які їх замінюють про стан здоров’я дитини,

     - Візуально визначити стан здоров’я (шкірні покрови, нежить тощо).

          - Поміряти температуру,

      - Оглянути зів.

Зверніть увагу! Виявлені при ранковому огляді діти з ознаками захворювання або з підозрою на захворювання у дошкільний навчальний заклад не приймаються.

Прийом дітей після відсутності.
Процедура прийому дитини після відсутності залежить від причини відсутності: чи то інфекційне захворювання, чи інші причини.

Відсутність через інфекційне захворювання

Відсутність з інших причин

     Приймаються за наявності медичної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом.

      В довідці лікар вказує особливості режиму дитини на  перші 10-14 днів.

          Приймаються без медичної довідки за умови відсутності явних ознак захворювання.


Ведення документації.
Вихователь веде Журнал обліку щоденного відвідування дітьми групи, в якому фіксуються дні відвідування закладу кожною дитиною та дні пропусків (з них пропущені через хворобу, через інші причини) та Журнал щоденного ранкового огляду дитини, в якому відмічає відомості про чистоту шкіри, результати огляду щодо виявлення педикульозу і показник температури дитини, якщо проводилося її вимірювання.

Робота з дітьми під час ранкового прийому.
Під час ранкового прийому вихователю важливо сприяти включенню дитини до розпорядку закладу, тому він може організувати різні форми роботи з дітьми:
ранкова гімнастика
бесіди на різні теми
спостереження
рухливі ігри
дидактичні ігри
ігри в ігрових осередках
робота в куточку природи
пізнавально-дослідна діяльність
самостійна художня діяльність

Обов'язки медсестри.
Відповідно до Санітарного регламенту медична сестра здійснює щоденні медичні огляди дітей. У разі виявлення ознак інфекційної хвороби дитину ізолюють від здорових дітей. За показами дитині надають невідкладну медичну допомогу. Залежно від стану дитину залишають у ізоляторі до приходу батьків або викликають швидку медичну допомогу для медичного огляду дитини та можливої госпіталізації. До закладу охорони здоров'я, за яким закріплений дошкільний навчальний заклад, негайно направляється екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове отруєння, незвичайну реакцію на щеплення тощо.
Відповідно до вимог пункту 6 Порядку медичного обслуговування дітей  у дошкільному навчальному закладі, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 №826, медична сестра щодня оглядає дітей, проводить ізоляцію дітей, що захворіли та спостерігає за дітьми, які були в контакті з інфекційним хворим.
Також, згідно з підпунктом 5.2  Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005 №432/496,  медична сестра повинна здійснювати щоденні огляди дітей задля виявлення у них ознак захворювань.

Проведення ранкового прийому під час встановлення на території України "зеленої зони"
1. Батьки перебувають на території закладу в масках (детальніше)
2. Батьки передають дитину вихователю за межами будівлі.


Підстава:
- Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів,
- Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі,
- Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу,
- Постанова "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

При підготовці тексту використані матеріали порталу Педрада