Вітаємо Вас!
Ми - дошкільний навчальний заклад №24 "Калинка"!
Чому саме Сад здійснення бажань? Тому, що в нашому садочку загадуються найсміливіші бажання і всі вони збуваються.
Хочете знати більше - заходьте до нас частіше.
Будемо раді бачити Вас на сторінках нашого сайту!

Сподіваємося кожен знайде в ньому щось цікаве для себе.22.02.22

Поліомієліт. Напружена епідемічна ситуаціяМіністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти i науки України повідомляє, що у 2021 році в Україні заресстрований спалах поліомієліту, ризик поширення якого на території країни оцінюється, як високий через низькі показники охоплення імунізацією дитячого населення та прогалини у вакцинації. 
Так, лише 73,3% дітей віком до 1 року отримали 3 дози обов’язкової вакцини проти поліомієліту (станом на 1 грудня 2021 року). Щоб вірус перестав поширюватися i було сформовано «колективний імунітет», щонайменше 95% дітей мають бути вакциновані. Це означає, що кожна невакцинована a6o не повністю вакцинована дитина в Україні зараз у небезпеці.
У відповідь на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліомієліту тип 2, в країні розпочато кампанія імунізації проти поліомієліту дитячого населения до 6 років.
Враховуючи важкість перебігу захворювання на поліомієліт, що спричиняє інвалідність та є небезпечним для життя, відсутність специфічного лікування, профілактика е єдиним альтернативним методом попередження захворювання.
Незважаючи на те, що вакцинація давно стала визнаним у всьому світі способом профілактики інфекційних захворювань, далеко не всі батьки без упередження ставляться до вакцинації. Насамперед немотивована відмова від щеплень свідчить про низьку культуру населення.
Одночасно повідомляємо, що згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні діти у віці до 6 років повинні мати вакцинальний комплекс (4 дози) щеплень вакцинами для поліоміеліту, з них 2 дози інактивованої та 2 дози оральної поліомієлітної вакцини.
При досягненні дитини 6 та 14 років, проводиться ревакцинація проти поліомієліту.
На сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфіковані ВООЗ вакцин щоб охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують.
Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти i науки України вважають за необхідне забезпечити неухильне виконання статті 15 Закону України «Про захист населения від інфекційних хвороб» та сприяти проведенню кампанії імунізації проти поліомієліту дитячого населення.